PIESNE SRDCA

PIESNE SRDCA

Galéria

15.10.2023 o 17:00 hod. synagóga vstupné 10 €

Ku koncertu s názvom "Piesne srdca" sa Karin Sarkisjan inšpirovala piesňami židovskými, ktoré ma zaujali svojim charakterom, príbehom a dynamikou. Z tohto dôvodu som ich zaranžovala pre spev, klavír a husle, a oslovila som pána huslistu Ľuba Šama, ktorý sa tohto programu tiež zhostil a mám z toho veľkú radosť. Piesne sú o radosti, o smútku, o nádeji a o láske.

Životopis umelca:

Ľubo Šamo je multižánrovým huslistom, ktorého charakterizuje farebnosť založená na pestrej kombinácii zvukových efektov. Interpretuje a tvorí prevažne hudbu, ktorá vychádza z jazzových koreňov. Na jednom pódiu sa ocitol po boku Jozefa "Doda" Šošoku, Petra Lipu, AMC Tria, niekoľko rokov hral vo formácii Monty Waters & Ľubo Šamo Quintet. V súčasnosti sa realizuje aj vo vlastnej zostave Ľubo Šamo Project, ktorá sa predstavila na našich aj zahraničných jazzových festivaloch.

Po bolu Karin Sarkisjan prináša do inak výrazne etnickej hudby aj iné žánrové vplyvy.

Karine Sarkisjan

Rodáčka z arménskeho Jerevanu predstavuje unikát na slovenskej hudobnej scéne svojou brilantnou kombináciou klavírnej hry a jedinečného vokálneho prejavu. Okrem toho sa Karine s obľubou venuje aranžovaniu ľudových piesní pre rôzne nástrojové obsadenia, ako aj zborových skladieb (o.i. Ave Maria, ktorú v premiére uviedol Slovenský filharmonický zbor). Karine je vyhľadávanou umelkyňou pre iné hudobné zoskupenia a tak hosťuje na koncertoch skupín Balkanansambel, Bashavel, Preßburger Klezmer

Band (na ktorého CD Tsvantsik Yorn sa predstavila), Shum Davar, Pacora trio a Kaschauer klezmer Band. Venuje sa taktiež aj scénickej hudbe (spolupráca so Slovenským národným divadlom, s Martinským komorným divadlom a iné). Karine sa predstavila ako jedna z hviezd veľkých klezmerových festivalov Ľvove a Petrohrade, kde jej interpretáciu jidiš piesní vysoko ocenili aj také legendy ako Lorin Sklamberg a Michael Alpert. Karine tak právom prináleží miesto medzi top interpretmi slovenskej world music.

Dĺžka podujatia: 60 minút
Rok výroby: 2023

Nenašli sa žiadne naplánované predstavenia pre toto podujatie.